Kedudukan Pingat Sukma 2016 Sarawak Terkini

Kedudukan Pungutan Pingat Terkini Sukma 2016 Sarawak. Negeri manakah bakal mendapat pingat terbanyak SUKMA 2016? Berikut adalah Kedudukan Pingat Sukma 2016 Sarawak Terkini yang berlangsung dari 22 hingga 31 Julai 2016. SUKMA Edisi ke 18 akan dilangsungkan di lokasi seperti Kuching, Sibu, Kota Samarahan dan Miri. Sebanyak 26 acara sukan akan dipertandingkan dan yang pastinya acara Bolasepak, Raja segala emas bakal menjadi tumpuan.

pungutan Pingat Sukma 2016 Sarawak Terkini

Kedudukan Pungutan Pingat Sukma 2016 Sarawak Terkini 

Berikut adalah Kedudukan terkini pungutan pingat Sukma 2016 Sarawak yang akan dikemaskini dari masa kesemasa sehingga tamat kejohanan. Acara sukan yang dipertandingkan adalah seperti berikut :-
  1. Akuatik (renang dan terjun)
  2. Angkat berat
  3. Badminton
  4. Berbasikal
  5. Bola sepak
  6. Hoki lelaki
  7. Hoki wanita
  8. Karate
  9. Boling padang
  10. Memanah
  11. Menembak
  12. Olahraga
  13. Pencak silat
  14. 10-pin boling
  15. Wushu
  16. Bola tampar tertutup
  17. Tenis
  18. Skuasy
  19. Sepak takraw
  20. Taekwondo
  21. Petanque
  22. Golf
  23. Gimnastik berirama
  24. Gimnastik Artistik
  25. Tinju
  26. Pelayaran

Kedudukan Pingat Terkini

Kedudukan pingat mengikut negeri (Emas, perak dan gangsa) akan dikemaskini dari masa kesemasa. 
NEGERIEMASPERAKGANGSAJUMLAH PINGAT
Selangor597363195
Sarawak574359159
Terengganu474244133
W.Persekutuan404440124
Pahang30252277
Pulau Pinang26122967
Sabah253738100
Johor19253175
N. Sembilan19123061
Melaka18112857
Kedah14102347
Perak12263472
Kelantan10121335
Perlis971531
Brunei D.S.0134
Jumlah Keseluruhan3853804721237

Nota : Setakat pukul 620 petang, Ahad 31 Julai 2016
* Brunei adalah pasukan jemputan
** Sumber - SUKMA Sarawak

Upacara pembukaan rasmi SUKMA kali ke-18 akan diadakan di Stadium Sarawak, Petra Jaya, Kuching pada 23 Julai dan majlis penutupan akan diadakan pada 31 Julai juga di lokasi yang sama. Maskot rasmi untuk Sukma ke-18 adalah Satria dan Satrina manakala slogan rasmi adalah Perpaduan Dalam Kepelbagaian.

0 comment... add one now